Practiscore, podstawy nawigacji

Rejestracja na Zawody

Aby zarejestrować się na zawody musimy otworzyć w Practiscore interesujące nas Zawody strzeleckie.

Można to zrobic poprzez link, który udostępnia organizator, lub wyszukując zawody w aplikacji. W menu głównym klikamy ‘matches’ i wpisujemy interesująca nas nazwę,lub porostu szukamy na mapie imprez które zostały zarejestrowane w Practiscore

Po wybraniu zwodów pojawia się ich opis, jaki przygotował organizator

A poniżej mamy formularz rejestracyjny, w który wprowadzamy dane

Wszystkie pola z tagiem ‘required’ należy uzupełnić. W przeciwnym  wypadku program nie przepuści nas do następnego kroku.

Omówimy krótko mniej oczywiste pola na formularzu:

‘Categories’ – w tym przypadku mamy tylko ‘Regular’ i ‘Lady’. Wiadomo, kobiety zaznaczają 'Lady’. Mogą pojawić się jeszcze np ‘Junior’, ‘Senior’. Każda kategoria będzie oznaczać osobna klasyfikację końcową dla każdej z tych grup.

‘Power Factor’. Do wyboru mamy  zawsze ‘Minor’ i ‘Major’. W skrócie jest to współczynnik mocy pocisku obliczany ze wzoru Ciężar pocisku*prędkośc początkowa pocisku. Minimalna moc amunicji dla MINOR, przy której możemy byc klasyfikowani w zawodach to 125(dla uproszczenia pomijamy jednostki obliczeniowe). dla MAJOR jest to 170. Ogromna większośc amunicji 9mm mieści się w przedziale MINOR. MAJOR używany jest głównie w klasie OPEN.

Pomiar Power Factor odbywa się bardzo rzadko i głównie na bardzo dużych zawodach. Realizuje się to poprzez ważenie pocisku i pomiar za pomocą chronografu jego prędkości po wystrzeleniu.

Zostało nam jeszcze zaznaczyć okienko z akceptacją zasad rodo i klikamy ‘save’.

Pojawi się formularz z potwierdzeniem wprowadzonych przez nas danych i poniżej mamy kolejny krok.

Jeżeli organizator nie ustawił zatwierdzania zawodników po rejestracji, odrazu przypisujemy się do wybranego squadu. Jeżeli jest ustawione zatwierdzanie zawodników, musimy poczekac na akceptację.

Wybieramy squad do którego chcemy dołączyć i klikamy ‘select squad’

I potwierdzamy ‘Yes, Squad Me’

[jest squad me]

W tym przypadku mamy tylko jeden squad, do którego należy się przypisać, ale w przypadku większych zawodów może być ich kilka, lub nawet kilkadziesiąt.

Wybranie squad’u nie jest decyzją ostateczną. Dopóki organizator nie zablokuje tej możliwości (zazwyczaj robi to kilka dni przed zawodami) możemy dowolnie je zmieniać i przepisywać się do innych.

Po rejestracji dostajemy maila z potwierdzeniem rejestracji na zawodach

Zazwyczaj organizator udostępnia liste rezerwową. Jeżeli squady są pełne, rejestrujemy się na nią. Gdy z jakiegoś powodu ktoś opuszcza listę główną, organizator przenosi nas wtedy w to miejsce z rezerwowej i zostajemy poinformowani o tym fakcie, zazwyczaj droga mailową

Kolejna część poradnika: Jak odczytywać wyniki po zawodach