W tradycjach ludów wolnych i bitnych broń jest i symbolem i faktyczną gwarancją pewnej elementarnej wolności i równości tych, którzy ją noszą, i zarazem całych, uzbrojonych społeczności. (…) Czy Polacy wyrzekli się już tej osobistej wolności, która kiedyś uczyniła ich wielkimi? Czy świadomie wybierają rolę bezbronnych ofiar, czy nie chcą wziąć odpowiedzialności za swoich bliskich i za swój kraj?”

Szczepan Twardoch – Zabawy z bronią

Jesteśmy pasjonatami. Działamy jako Stowarzyszenie Kolekcjonerskie oraz Strzelecki Klub Sportowy zrzeszony w PZSS. Staramy się odbudować kulturę posiadania broni w Polsce. Jedni z nas chcą po prostu mieć w domu broń, inni tworzą większe kolekcje, są też tacy którzy ćwiczą precyzyjne strzelanie do tarcz oraz Ci którzy ćwiczą strzelectwo dynamiczne. Siedziba naszego klubu mieści się w Tarnowie, ale działamy również na terenie innych miast: Kraków, Brzesko, Dębica. Pomagamy zdobyć pozwolenia na broń, przeprowadzamy przez wszystkie procedury z tym związane, szkolimy do egzaminu na patent,

Czy jesteś już strzelcem czy tylko marzy Ci się spróbować kontaktu z bronią jesteś w dobrym miejscu. Jeśli po prostu chcesz postrzelać nie musisz od razu zostawać zawodnikiem. Strzelectwo to wspaniałe hobby.