Strzelecki Klub Sportowy Legion działa od stycznia 2020 roku. Jest odpowiedzią na potrzebę istnienia taniego klubu dla tych którzy chcieliby rozpocząć przygodę z posiadaniem broni. Zrzeszamy już kilkuset członków.
Przynależność do klubu będzie ważną przesłanką do otrzymania sportowego pozwolenia na broń (Posiadamy Licencje Polskiego Związku Strzelectwa Sportowego).
Jako Stowarzyszenie staramy się odbudować kulturę posiadania broni w Polsce, Klub Sportowy to nowe narzędzie jakim będziemy się posługiwać.
Propagujemy strzelectwo rekreacyjne i sportowe oraz bojowo-obronne między innymi przez organizację pikników strzeleckich, szkoleń, zajęć edukacyjnych. Jeżeli interesujesz się bronią, są Ci bliskie nasze cele statutowe, lub po prostu chcesz uzyskać pozwolenie na broń zapraszamy do dołączenia w nasze szeregi.

Dołączenie do nas jest bardzo proste:

  1. Zapoznaj się ze statutem klubu
  1. Pobierz, wypełnij i podpisz deklarację członkowską.
  2. Wyślij zdjęcie pierwszej strony dowodu osobistego (zasłoń wszystkie dane oprócz imienia i nazwiska) oraz wypełnionej deklaracji na adres: kontakt@legion.net.pl
  3. Wpłać opłatę członkowską na konto KS Legion: 21 1090 2590 0000 0001 4659 8823

(Przesyłając nam deklarację zgadzasz się na politykę prywatności, RODO)

Po zarejestrowaniu otrzymasz dwa maile. Jeden z portalu PZSS, na którym będziesz mieć indywidualne konto oraz mail powitalny od nas który będzie zawierał link do zamkniętej grupy na FB oraz materiały do nauki do Patentu Strzeleckiego

Klub Sportowy 21 1090 2590 0000 0001 4659 8823
Stowarzyszenie kolekcjonerskie 96 1090 2590 0000 0001 4660 2323

Składka członkowska

Koszt członkostwa w klubie sportowym LEGION to 150 zł rocznie, (12,5zł/mc)

Wstępując policz ile miesięcy zostało do końca roku (razem z obecnym miesiącem), pomnóż przez 12,5 zł i masz składkę jaką masz opłacić do końca roku. Składkę należy przelać na konto Klubu Sportowego: Tytułem: Składka członkowska RRRR- Imie Nazwisko

(RRRR – to oczywiście rok za który opłacasz składkę)

Kolejne składki należy przelewać początkiem roku , do końca stycznia danego roku. (na przykład za rok 2024 składkę należy opłacić do końca stycznia 2024)

Ze względu na opłaty jakie ponosimy końcem roku za każdego członka Klubu, prosimy o informację przed końcem roku gdyby ktoś nie chciał kontynuować członkostwa.

Jeżeli przechodzisz do nas z innego Klubu w drugiej połowie roku, do końca roku kalendarzowego, w którym zmieniasz barwy klubowe, jesteś zwolniony ze składki członkowskiej.

Licencja zawodnicza

Opłata za licencję zawodniczą wynosi 60 zł (płatne na konto Klubu).
Tytułem: Licencja zawodnicza RRRR – Imię Nazwisko

Aby otrzymać pierwszą licencję zawodniczą należy dokonać opłaty oraz zawnioskować o licencję na portalu PZSS.

Aby otrzymać kolejną licencję należy dokonać opłaty za licencje, zawnioskować o licencję na portalu PZSS oraz przesłać skan wypełnionego wniosku o przedłużenie licencji zawodniczej na adres kontakt@legion.net.pl wniosek przedluzenie waznosci licencji zawodniczej (pzss.org.pl)

Tytuł maila: Wniosek o przedłużenie licencji – Imię Nazwisko

We wniosku należy wypisać 8 startów w zawodach w sekwencji 4-2-2. Przypominam że w samym roku 2022 w samej Małopolsce miało odbyć się 411 zawodów i na większości z nich wszystkie starty można było odbyć jednego dnia Kalendarz | Małpolski Związek Strzelectwa Sportowego (mzss.pl)

Zapraszamy na nasze zawody na których miło spędzicie czas i zazwyczaj coś zjecie:)

Patent Strzelecki

Na egzamin na Patent Strzelecki zapisujecie się przez portal PZSS. Do egzaminu można przystąpić po miesiącu przynależności do Klubu. W portalu generujecie wniosek do pliku PDF (klikacie drukuj i drukuj do PDF) i przesyłacie nam na maila kontakt@legion.net.pl. My wniosek podbijamy i dosyłamy do Was. Wtedy dopiero wniosek podbija lekarz. (sprawdź zakładkę Centrum Badań)

Jeśli chcecie abyśmy przygotowali Was do Patentu Strzeleckiego, należy zadzwonić na numer strzelnicy TOP GUN w Ładna (575 487 608), powiedzieć że jesteście członkiem Klubu LEGION i że chcecie się umówić na lekcję do patentu.

Jeśli ktoś nie chce brać udziału w kursie wystarczy że zostanie zweryfikowany przez klub jako osoba przygotowana do patentu. (nie chcemy aby na egzaminie pojawiały się osoby zupełnie zielone ale rozumiemy że są osoby które potrafią strzelać i chcą od razu przystąpić do egzaminu)

Zawartość merytoryczna kursu przygotowującego do egzaminu na patent strzelecki

Potwierdzenie członkostwa w Klubie (papiery do WPA)

Jeśli potrzebujesz potwierdzenie członkostwa w Klubie Sportowym do wniosku do WPA, wyślij mail na kontakt@legion.net.pl. W tytule napisz „dokumenty do WPA” , w mailu napisz czego potrzebujesz i czy odbierzesz osobiście lub czy wolisz abyśmy wysłali dokumenty pocztą. Podaj numer telefonu kontaktowego i załącz dowód opłaty składki za rok bieżący. (Proszę Cię, nie pisz wieczorem że rano musisz mieć te dokumenty. Daj nam trochę czasu 🙂 )

Numery kont bankowych:

Klub Sportowy 21 1090 2590 0000 0001 4659 8823
Stowarzyszenie kolekcjonerskie 96 1090 2590 0000 0001 4660 2323